רפואה סינית ודיקור סיני לתינוקות וילדים

                                                      


מ
גע בין אנשים והטיפול באנשים מחייב עדינות וחסד, על כן הטיפול בילדים דורש רכות ואהבה. 
בעיניו של הילד - העולם הוא חדש, טרי ורענן וכל יום מביא עמו תגליות והפרתקאות חדשות. לכן, הטיפול בילדים דורש חסד מיוחד - הוא דורש מאיתנו לזכור את עצמנו שהיינו ילדים, הוא מבקש נאמנות וחברות, הומור ויותר מכל הקשבה, נוכחות ערה וגמישות כלפי הילד. 

רפואת ילדים - פדריאטריה, הינו תחום וותיק ברפואה הסינית הקיימת כבר אלפי שנים. 
רפואת הילדים מוזכרת בכתבים העתיקים ביותר ובמאות ספרים נוספים, משמע - לרפואה הסינית קיים ותק וניסיון עשיר ימים בטיפול בילדים - החל מלידתם ועד בגרותם.


כאשר אנו באים לאבחן ולטפל בילד על ידי הרפואה הסינית, אנו תמיד לוקחים בחשבון את אופיו הייחודי של הילד, הפיזיולוגיה והאנטומיה המאפיינות אותו וכמובן את מכלול הוויתו המלא החל מחודשי ההריון, הלידה, סביבת מגוריו, משך המחלה, תדירות וכן הלאה. 
 
כל ילד\ה זוכה לטיפול המותאם עבורו, לגילו, אופיו ואבחנתו. הטיפול ישלב דיקור סיני ו\או שימוש בטכניקת שונישין, הפעלת הנקודה ללא דקירה.
 

במה הרפואה הסינית יודעת לטפל בילדים?

להלן מצבים נפוצים שילדים חווים וניתן לטפל בהם על ידי הרפואה הסינית: 

נוזלים ודלקות אוזניים - בשל הפיזיולוגיה המיוחדת של הילד הצטברות של נוזלים באוזניים הינו מצב נפוץ למדי - הצטברות זו נותנת מצע נוח להתרבות חיידקים ועקב כך דלקות אוזניים מתפתחות בקלות ובמהירות.
הבנת הפיזיולוגיה העדינה של הילד, מאפשרת טיפול בשורש הבעיה מבעוד מועד יגם את היכולת לטפל בדלקת קיימת.
הטיפול הנפוץ יהיה שילוב של פורמולת צמחי מרפא, שינוי תזונתי למניעה ודיקור סיני. 

אלרגיות והתקררות חוזרות - פעמים רבות, אנו נפגשים את ילדים אשר יוצאים ממחלה ומיד מתחילים מחלה חדשה. ילדים גם עלולים לסחוב מחלה לפרק זמן ממושך, ומגיבים לכל שינוי אקלים, מזגן וכן הלאה.
כל זה הוא למעשה חלק בלתי נפרד מיכולתו וחוזקו של הגוף להתמודד עם גורמי מחלה חיצוניים.
הטיפול ברפואה הסינית \ דיקור סיני או בצמחים הסיניים יחזק את מערכת החיסון ותנגודת הגוף למחלות. השיפור יורגש ביכולתו של הילד לעבור את המחלה מהר יותר ואף להימנע מהתקררויות חוזרות ונשנות, גם תגבתו לשינוי מזג האוויר תהיה קלה או לא מורגשת כלל. 

אסטמה, שיעול וליחה כרונית - כחלק מהפיזיולוגיה המאפיינת ילדים - שיעול, אסטמה וליחה כרונית הנם מצבים המועדים לפורענות ונובעים מ "חולשת" מערכת העיכול ומערכת הנשימה. ברפואה הסינית מערכת העיכול והנשימה נשענות ותומכות אחת בשניה ולכן חולשה במערכת העיכול עלולה להוביל למחלה המתבטאת המערכת הנשימה.
הטיפול ברפואה סינית יהיה חיזוק מערכת העיכול ושיפור ספיגת המזון, הדבר יוביל לחיזוק מערכת הנשימה ולייבוש הליחה מהריאות. 

כאבי בטן וגאזים אצל תינוקות
תופעות נפוצות הנובעות מ"חולשתה " של מערכת העיכול.
מערכת העיכול בילד אינה בנויה לעכל כמויות גדולות של מזון או בתדירות גבוהה מידי, מה גם שבימינו המזון מורכב ועשיר כבר מגיל צעיר. לכן, פעמים רבות, התוצאה בשטח הינה כאבי בטן, גאזים, שינויים ביציאות ועוד.
הטיפול ברפואה סינית יהיה חיזוק מערכת העיכול ושיפור ספיגת המזון.

בעיות עור, פריחות, אקזמות ועוד - המונח "משפחה אטופית" מתאר מצב שבו תופעות כמו: בעיות עור שונות, אלרגיות, אסטמה ועוד "נשארות במשפחה" ומתבטאות גם בילדים.. במקרה זה הטיפול ברפואע הסינית יהיה תחילה לפתור את המצב הסוער - הרגעת הגרד והטבה עם העור ולאחר מכן לחזק את איבר הריאות שאמור להתמודד עם אלרגיות נשימתיות ועוריות.
הטיפול ברפואה הסינית יתבסס על דיקור סיני ופורמולות צמחי מרפא, שינויי תזונתי ושימוש במוצרים מיוחדים לעור המותאמים ספציפית לתינוק ולילד.


טיפולי הרפואה הסינית במרפאה משלבים גם דיקור סיני לילדים ו\או טיפול בטכניקת שונישין - הפעלת נקודת הדיקור ללא מחט או דקירה לצד התאמת פורמולת צמחים סיניים.


תמונות טיפול בילדים

 
     טיפול בנקודות בידיים   טיפול בנקודות ברגליים  הילד\ה הוא משתתף פעיל   שונישין - להפעלת הנקודות ללא דיקור