במרפאת דרך הרוח ניתן לקבל טיפול מכל אחת מהשיטות הבאות:

מרפאת דרך הרוח היא  מרפאה מקצועית לרפואה סינית, דיקור סיני וחנות לצמחים סיניים בהנהלת חיים חן

 
      

המרפאה נמצאת בקרית מוצקין ונותנת מענה לכל אזור הקריות, חיפה ואזור הצפון. אנו מתמחים בטיפול ברפואת נשים, ילדים, חרדה, לחץ ושיקום לאחר ניתוח.

שיטות הטיפול העיקריות במרפאת דרך הרוח הם:
 • דיקור סיני - אקופנקטורה, אלקטרו-אקופונקטורה, דיקור אוזן
 • צמחי מרפא סיניים, פורמולות צמחי מרפא, צמחים סיניים
 • מוקסה, נרות הופי, מנורות חימום
 • שיאצו, ג'ואשה, כוסות רוח
 • רפלקסולוגיה

ניתן לפנות אלי בכל שאלה לגבי שיטת הטיפול המתאימה ביותר עבורך - יש למלא את טופס היעוץ המקצועי.

 

חיים חן - DIPL C.M. IATCM
מנהל מרפאת דרך הרוח

דיקור סיני - אקופונקטורה

דיקור סיני - אקופונקטורה  היא שיטת הטיפול המזוהה ביותר עם הרפואה הסינית ונעשה בה שימוש מוכח בסין כבר לפני 2,000 שנה.מטרת הדיקור הסיני הוא לאזן את הזרימה של הצ'י (אנרגיית החיים) בגוף המטופל.

בדיקור סיני המטפל ממקם מחטים דקות אל תוך נקודת דיקור סיני ספציפיות וזאת על פי האבחנה ועקרון הטיפול הנקבע עבור המטופל. כיום דיקור סיני הינו התחום הנחקר ביותר בעולם הרפואה המשלימה וזאת בשל יעילותו הרבה. בעוד לסינים הסבר ותיאוריות ברורות לגבי כיצד הדיקור עובד, במערב מנסים להסביר את יעילות הדיקור מבחינה מדעית מערבית ונכון להיום עדיין לא ידוע "כיצד זה עובד?" 

ולזכות הרפואה המערבית ייזקף שזה לא מונע מהרופאים להמליץ על טיפולי דיקור מתוך הבנה שזה עובד. וכיום דיקור סיני משולב בקופות החולים ובתי החולים.
תמונה זו מבית מועצת המדקרים באנגליה מדגימה
 עובי של מחט דיקור לעומת גפרור או מחט רפואית של מזרק רגיל - שימו לב שהעובי הוא דק כשערה ושהמחט אינה חלולה ולכן הדיקור אינו כואב!

 

   

                              

 האם דיקור סיני בטוח?
 

כן, טיפול בדיקור סיני הינו מהטיפולים הבטוחים הקיימים (אצל מטפל מוסמך שלמד 4 שנים לפחות). במגזין היוקרתי British Medical Journal פורסם מחקר בו נמצא כי מתוך 30,000 טיפולי דיקור, נרשם שיעור נמוך של 42 איש (0.14%) שסבלו מתופעות לוואי קלות, שלא הצריכו טיפול רפואי וחלפו תוך מספר שעות.

 צמחי מרפא סיניים \ צמחים סיניים

 צמחים סיניים נפוצים בשימוש מראשיתה של הרפואה בסין, והינם ענף טיפולי מרכזי בו ניתן להגיע לפתרון בעיות רפואיות שונות.
הטיפול בצמחים סיניים ניתן ככלי טיפולי יחיד או כתוספת המחזקת את השפעת הטיפול בדיקור הסיני. היתרון הגדול בצמחים הסיניים הוא שהמטופל שותה את פורמולת הצמחים הסיניים בצורה יומיומית ולמעשה מטפל בעצמו מידי יום.

קיים נסיון מסורתי קליני רב שבשנים האחרונות נחקר ומוכח כיעיל גם ברמה המדעית. השימוש בצמחים הסיניים נותן מענה למגוון רחב של בעיות רפואיות מגוונות. 

במרפאת דרך הרוח ניתן לרכוש פורמולות צמחים סיניים למצבים חריפים שונים, במצבים מורכבים יערך טיפול אבחון להזמנת פורמולת צמחים סיניים מותאמת אישית.

   
                                          האם צמחים סיניים בטוחים?
 
כן, בתנאי שהמטפל הוא מומחה בצמחים סינים ובעל נסיון בטיפול בבעייתכם. כמו כן חשוב לברר מהיכן המטפל מזמין את הצמחים ושמדובר במפעל המאושר על ידי משרד הבריאות.
פורמולות הצמחים הסיניים של מרפאת דרך הרוח מיוצרות במפעל בעל רשיון משרד הבריאות ובתקינה המקצועית הגבוהה ביותר.  כל צמחי המרפא מאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות וה- FDA. 

 

 להזמנת פורמולות צמחי המרפא הסיניים לבעיות שונות -  לחץ כאן

נטורופתיה

נטורופתיה היא תחום רפואי מוכר המשלב בו גישה הוליסטית המערבת ידע מדעי מודרני עם רפואה טבעית ומסורתית.

הטיפול הנטורופתי יוצר תנאים המאפשרים לגוף לרפא את עצמו ויוצא מההנחה כי לגוף יש את הכוחות לטפל ולשפר את מצבו ובמיוחד בזמן מחלה הגוף זקוק לכך שלא "נפריע לו", שניתן לו מנוחה, נספק תזונה מתאימה ונחזיר אותו לאיזון ואולי אפילו ללא תרופות קונבנציונליות.

הנטורופתיה מתייחסת אל המטופל כאל יחידה אחת - אדם שלם בעל מגוון רבדים ובטיפול יש להתייחס לחלקים הפיזיולוגיים, הנפשיים, החברתיים, הסביבתיים ואורח חיים שמשפיעים על בריאותו.

אמצעי הטיפול הנטורופטיים הם רבים ומגוונים כגון: טיפול תזונתי הוליסטי, טיפול ע"י צמחי מרפא (מערביים), שיטות ניקוי רעלים, תוספי מזון, רפואת גופ-נפש, למידת התנהלות עם סטרס ע"י הפחתת מתחים, ללמוד לנשום!, דמיון מודרך, פיתוח מודעות אישית וכמובן לקיחת אחריות על אורח חיים בריא.

הטיפול הראשון מוקדש לאבחון ותשאול מורחב לצד אבחון רפלקסולוגי בכף הרגל להשלמת התמונה.


רפלקסולוגיה

 

המילה רפלקסולוגיה מגיעה מהמילה REFLECTION, השתקפות. ע קרון הטיפול הרפלקסולוגי מבוסס על השתקפות הגוף בכפות הרגלים ,בדומה למראה. השתקפות זו מצביעה על מצב האדם ברמה פיזית, נפשית, אנרגטית, מייצגת דפוסי התנהגות וחשיבה המצביעים על מצב האדם בכל הרבדים. 

רפלקסולוגיה מתאימה לכל גיל ויכולה להביא הקלה למגוון רחב של מצבים כרוניים ואקוטיים. הטיפול הרפלקסולוגי הוא כלי משמעותי ויעיל להורדת רמות מתח, ניקוי רעלים ופסולת וכטיפול ישיר במערכת הגופנית להחזרה לאיזון.

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול מוכרת ומקובלת ובשנים האחרונות הפכה למקובלת יותר ויותר בממסד הרפואי בארץ וברחבי העולם המערבי ומשולבת כיום במרפאות החוץ ובתי חולים כמענה לבעיות שונות, בשילוב חלקי או מלא עם הרפואה הקונבנציונלית.
 

הרפלקסולוגיה יכולה לסייע בטיפול בבעיות כגון:

 • בעיות נפשיות \ רגשיות: לחץ, מתח, רגשנות יתר, דאגות וחרדות.
 • כאבי ראש, מיגרנות.
 • עייפות, חולשה פיזית או נפשית.
 • בעיות נשימה: אסטמה, נזלת כרונית, שיעול.
 • בעיות במערכת העיכול: אולקוס, עצירויות, שלשולים.
 • בעיות במערכת השלד: כאבי גב עליון וצוואר, כאב גב תחתון, כתפיים, ברכיים ועוד


התהליך הטיפולי:
 

במפגש הראשון נערך תשאול ואבחון מקיף המתאים במיוחד לרפלקסולוגיה ולאחריו בונה המטפלת תוכנית המותאמת באופן אישי למטופל/ת.
לאחר מכן נערכת סדרת טיפולים בת 5 או 10 מפגשים בה המטפלת מטפלת על פי האבחנה ועל פי שינויים והתאמות בהתאם לתגובת המטופל/ת.
  
הטיפול עצמו מתבצע בשכיבה ובביגוד מלא, על מיטת טיפול והוא נעים ומרגיע מאוד