הבית הסיני

מרפאת הבית הסיני - רפואה סינית לילדים ואימהות בזכרון יעקב

את הדרך לתוך עולם הרפואה וסינית, גיליתי מתוך אהבה וסקרנות לצמחי מרפא של ארץ ישראל. חקר ולימוד הצמחים הוביל אותו לצמחי מרפא סיניים ולגילוי כי היסודות עליהן מושתת הרפואה הסינית, דרכי הטיפול המדוייקות והפילוסופיה המחברת בין הכול הן חלק ממערך עתיק יומין, יוצא דופן ורחב מאוד שפשוט הקסים אותי. 
  
בזכות דרך התבוננות הסינית (יוצאת הדופן) על העולם וכמובן שעל המטופלים,  החלטתי להעמיק וללמוד רפואה סינית, הכוללת שימוש בצמחי מרפא סיניים, דיקור, טווינא, תזונה.  בעיני, היופי שברפואה זו, טמון בכך שעולם הפילוספיה, הטרמינולוגיה והפרקטיקה שאולים מתוך עולם הטבע הקיים סביבנו. ולכן כה טבעי שנהיה חלק בלתי נפרד ממנו.  

היכולת הסינית לתרגם לשפת הרפואה מכאובים שונים, מצבים לא מוסברים והלך רוח, מקנה את האפשרות להציע מגוון רחב של עזרה לכל אדם ובכל גיל. כאשר אנו מתבוננים באדם ועל מכלול הוויתו השלם, או השואף לשלמות, ולא רק על אוסף של סימנים וסמפטומים.  


* דניאל סגמן היא מטפלת מומחית ברפואה סינית משנת 2010 (בוגרת מכללת רידמן - לאתר המכללה).
* מטפלת מומחית לרפואה סינית לטיפול בילדים בזכרון יעקב.
* מזה 3 שנים מרצה לתזונה סינית במכללת רידמן חיפה.
* אסיסטנטית בכירה במגוון קורסים ברפואה סינית במכללת רידמן חיפה. 
 

* התמקצעה בטיפול בילדים במכללת רידמן ואצל הגב' אתי רז ממרכז הרמוניה.
* התמקצעה בשיקום פציעות וכאב - מעמוס זיו -מרכז רפואה משלימה וסטודיו פילאטיס ברחובות
* התמקצעה בשיטת האיזון על פי ד"ר טאן - מאילן מגדלי -המטפל ומרצה בארצות הברית ובארץ.
* התמקצעה באבחנת דופק על פי ד"ר לאון האמר - מאלון הירשברג.
ממשיכה ללמוד ולהתפתח בסגרות וכנסים מקצועיים שונים. 

במה הרפואה הסינית יודעת לטפל בילדים?

להלן מצבים נפוצים שילדים חווים וניתן לטפל בהם על ידי הרפואה הסינית: 

נוזלים ודלקות אוזניים - בשל הפיזיולוגיה המיוחדת של הילד הצטברות של נוזלים באוזניים הינו מצב נפוץ למדי - הצטברות זו נותנת מצע נוח להתרבות חיידקים ועקב כך דלקות אוזניים מתפתחות בקלות ובמהירות.
הבנת הפיזיולוגיה העדינה של הילד, מאפשרת טיפול בשורש הבעיה מבעוד מועד יגם את היכולת לטפל בדלקת קיימת.
הטיפול הנפוץ יהיה שילוב של פורמולת צמחי מרפא, שינוי תזונתי למניעה ודיקור סיני. 

אלרגיות והתקררות חוזרות - פעמים רבות, אנו נפגשים את ילדים אשר יוצאים ממחלה ומיד מתחילים מחלה חדשה. ילדים גם עלולים לסחוב מחלה לפרק זמן ממושך, ומגיבים לכל שינוי אקלים, מזגן וכן הלאה.
כל זה הוא למעשה חלק בלתי נפרד מיכולתו וחוזקו של הגוף להתמודד עם גורמי מחלה חיצוניים.
הטיפול ברפואה הסינית \ דיקור סיני או בצמחים הסיניים יחזק את מערכת החיסון ותנגודת הגוף למחלות. השיפור יורגש ביכולתו של הילד לעבור את המחלה מהר יותר ואף להימנע מהתקררויות חוזרות ונשנות, גם תגבתו לשינוי מזג האוויר תהיה קלה או לא מורגשת כלל. 

אסטמה, שיעול וליחה כרונית - כחלק מהפיזיולוגיה המאפיינת ילדים - שיעול, אסטמה וליחה כרונית הנם מצבים המועדים לפורענות ונובעים מ "חולשת" מערכת העיכול ומערכת הנשימה. ברפואה הסינית מערכת העיכול והנשימה נשענות ותומכות אחת בשניה ולכן חולשה במערכת העיכול עלולה להוביל למחלה המתבטאת המערכת הנשימה.
הטיפול ברפואה סינית יהיה חיזוק מערכת העיכול ושיפור ספיגת המזון, הדבר יוביל לחיזוק מערכת הנשימה ולייבוש הליחה מהריאות. 

כאבי בטן וגאזים אצל תינוקות
תופעות נפוצות הנובעות מ"חולשתה " של מערכת העיכול.
מערכת העיכול בילד אינה בנויה לעכל כמויות גדולות של מזון או בתדירות גבוהה מידי, מה גם שבימינו המזון מורכב ועשיר כבר מגיל צעיר. לכן, פעמים רבות, התוצאה בשטח הינה כאבי בטן, גאזים, שינויים ביציאות ועוד.
הטיפול ברפואה סינית יהיה חיזוק מערכת העיכול ושיפור ספיגת המזון.

בעיות עור, פריחות, אקזמות ועוד - המונח "משפחה אטופית" מתאר מצב שבו תופעות כמו: בעיות עור שונות, אלרגיות, אסטמה ועוד "נשארות במשפחה" ומתבטאות גם בילדים.. במקרה זה הטיפול ברפואע הסינית יהיה תחילה לפתור את המצב הסוער - הרגעת הגרד והטבה עם העור ולאחר מכן לחזק את איבר הריאות שאמור להתמודד עם אלרגיות נשימתיות ועוריות.
הטיפול ברפואה הסינית יתבסס על דיקור סיני ופורמולות צמחי מרפא, שינויי תזונתי ושימוש במוצרים מיוחדים לעור המותאמים ספציפית לתינוק ולילד.


טיפולי הרפואה הסינית במרפאה משלבים גם דיקור סיני לילדים ו\או טיפול בטכניקת שונישין - הפעלת נקודת הדיקור ללא מחט או דקירה לצד התאמת פורמולת צמחים סיניים.


תמונות טיפול בילדים

 
     טיפול בנקודות בידיים   טיפול בנקודות ברגליים  הילד\ה הוא משתתף פעיל   שונישין - להפעלת הנקודות ללא דיקור

סניף זכרון יעקב

      
כתובתינו בזכרון יעקב :

רחוב המדע 28 - גישה דרך שדרות נילי.
 
 

לקביעת תורים או יעוץ חינםניתן להתקשר לדניאל חן- 054-5950986.