רפואה סינית לנשים מסין העתיקה

ברפואת הנשים הסינית  ישנו משפט האומר "לטפל באישה זה כמו לטפל בחמישה גברים" וזאת בשל העובדה שהאבחנה דורשת הקשבה ותשאול מעמיק לאופי הבעיה, לקשר שלה למחזור, להשפעות הנפשיות לרקע המשפחתי ועוד.
דיקור סיני בשילוב עם צמחים סיניים הינם כלים נפלאים הבאים לעזרת האישה המודרנית, וכך בעדינות לרפואה הסינית יש יכולת לטפל במגוון רב של בעיות נשיות בהצלחה רבה.


בספרות הרפואית הסינית מוזכרים טיפולים וצמחי מרפא המטפלים בגניקולוגיה, כבר בשנת 200 לפני הספירה, ולאורך השנים נכתבו ספרים נוספים לטיפול בבעיות נשיות בלבד.

 

הטיפול בדיקור סיני ובצמחים סיניים נקבע לאחר תשאול ואבחנה מעמיקה ולאחר קביעת עקרון הטיפול. הדיקור הסיני נערך בלבוש מלא ואין כל חשיפה של איברים מוצנעים. רוב נקודות הדיקור האפקטיביות ממוקמות בידיים, רגליים וסביב איזור הטבור.

רפואת נשים היא התמחות מרכזית של מנהל המרפאה, חיים חן, שהוא גם המטפל הישיר בתחום זה. לצפייה בתעודת התמחות בתחום  רפואת הנשים - לחצ\י כאן.

במה ניתן לטפל ?

הנסיון שנצבר במשך אלפי שנים מאפשר לרפואה הסינית (דיקור סיני, צמחים סיניים) לעזור ולפתור בעיות גניקולוגיות רבות החל מבעיות מחזור שונות, דרך ליווי ההריון והלידה ופתרון בעיות שונות לאחר הלידה ועד טיפול בגיל המעבר ועוד.

בעזרת דיקור סיני ושילוב של פורמולות צמחי מרפא סיניים ניתן לטפל במגוון בעיות שונות כדוגמת:

בעיות מחזור: מחזור לא סדיר, מחזור מקדים, מחזור מאחר, דימום רב או דימום מועט, דימום מתמשך, כאבי מחזור, דימום בין וסתי, אמנוריאה (אי הופעת המחזור), , שחלות פוליציסטיות ועוד.

PMS תסמונת קדם וסתית:כאבים חזקים, כאבי ראש, נפיחות וכאב בשדיים, בצקות, שינויים ביציאות, עלייה של חום הגוף, פריחות, אפטות, סחרחורות, אנדומטריאוזיס.

בעיות פריון: ליווי תהליכי פוריות  IVF  והזרעות  וכן: הורדת מתחים, הפחתת תופעות הלוואי בזמן לקיחת הורמונים (נפיחות בטן תחתונה, נפיחות בשד, גלי חום, כאבי ראש, בחילות, שינויי מצבי רוח, פריחות ועוד), רירית רחם דקה, שחלות פוליציסטיות, אנדומטריוזיס.


ליווי הריון: מניעת הפלות חוזרות, בחילות בוקר, שינויים ביציאות ובמתן שתן, כאבים שונים.

מחלות לאחר הלידה: דיכאון, כאבי בטן לא מוסברים, הפרשות ווגינליות, הזעות, קשיים במתן שתן, תחושת חום, טחורים, כאבי מפרקים שונים.

הנקה: חסר בחלב אם, דליפה ספונטאנית של חלב אם ובמידת הצורך הפסקת ייצור חלב אם.

גיל המעבר: גלי חום והזעות, צמא, יובש בפה , יובש ווגינאלי, חרדות, קשיי שינה וחלומות.

בשנים האחרונות דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים נחקרו רבות בהשפעותיהם על פריון האישה (כמו גם פריון הגבר) ונמצאים כמגבירים את הסיכויים ליצירת התנאים להריון.


השילוב של הדיקור וצמחי המרפא לצד טיפולי הפוריות הקונבנציונאליים בא לשדרג את הטיפול המערבי להקל ולפתור מתחים פיזיים ונפשיים בהם הזוג נמצא לאורך התהליך כמו גם על תופעות שונות שחווה האישה בשל השימוש בהורמונים.

חשוב לזכור כי מתח הוכח כגורם מעכב לכניסה להריון וכך משיגים אפקטיביות כפולה, גם תמיכה בתהליך הכניסה להריון וגם הורדת ואיזון מתחים.לקריאת תקציר של מחקר שבחן "האם דיקור סיני הוא טיפול בטוח בהריון" -לחצ\י כאן.


חשוב מאוד - מחקר גדול ורציני מאוד, הוכיח כי שתיית 5 כוסות קפה ליום מפתיחה ב 50% את סיכויי הכניסה להריון וב 40% את הסיכויים ללדת תינוק חי ובריא. לקריאה -לחצ\י כאן.> להרחבה על מחקרים בנושא הטיפול ברפואת הנשים -קרא ב-"מחקרים בנושא הטיפול ברפואת נשים"

> לקריאת המלצות על המרפאה -קרא ב-"
המלצות מטופלים"

>להזמנת פורמולות צמחי המרפא הסיניים לבעיות נשיות שונות-לחצי כאן.


כניסה להריון בעזרת דיקור סיני - בשורות מרגשות


המלצות מטופלות

מקבץ המלצות ומכתבי התודה שהוזנו לאתר ישירות על יד מטופלות שחפצו לשתף אתכם בחוויה הטיפולית האישית שלהם\ן שעברו עם חיים חן במרפאת דרך הרוח כאשר הטיפולים שילבו דיקור סיני וטיפול בפורמולות צמחים סיניים בתמצית.

 
ניתן למצוא המלצות נוספות בדף  "המלצות מטופלים" - לחצ\י כאןשם: מור
נושא: ליווי ותמיכה בהריון, בחילות בהריון, כאבי גב
אני כרגע בחודש השביעי להריוני ונמצאת בטיפול אצל חיים מתחילת ההריון. קיבלתי תמיכה לאורך כל הדרך: מהבחילות הנוראיות והעייפות של ההתחלה, דרך חיזוק של האמצע, ועד לכאבי הגב העצירות וכל שאר התופעות של הסוף... הדיקור והשיאצו משפיעים על הגוף שלי באופן מיידי, ובאופן משמעותי עזרו לי לעבור ביתר קלות את שלבי ההריון השונים. אני ממליצה בחום על חיים, על המקצועיות שלו ועל היחס החם והאיכפתיות.שם: טליה
נושא: הפרשות ודימום בזמן הביוץ
אל חיים הגעתי לאחר 10 שנים,מיואשת, עקב בעיה רפואית, שהרפואה המערבית לא הצליחה לפתור.כבר מהטיפולים הראשונים היו תוצאות מדהימות. בידע הרב,הטיפול המסור והתמיכה לכל אורך הדרך, הבעיה הלכה ונעלמה לחלוטין.נשים יקרות,אם יש לכן בעיה נשית אני ממליצה בחום.


שם: סיון
נושא: בעיות סדירות במחזור
חיים בעיני הוא בדיוק מה שמטפל צריך להיות - קודם כל בעל ידע רב ברפואה הסינית ובצמחי מרפא , בעל סבלנות אין סוף ויכולת הקשבה ואמפתיה נדירים . אני מטפלת שיאצו ומכירה הרבה מטפלים הוא ללא ספק מטפל מדהים שעזר לי מאוד ואם תוצאות לא מתווכחיםשם: שרון נוי קרץ
נושא: היפוך עובר בעזרת דיקור ומוקסה
בחודש התשיעי להריון והעוברית שלי במצב עכוז. 
במהלך כל ההריון ידעתי שהיא אולי תתהפך, אבל הקטנה סירבה בכל תוקף.
גיליתי את חיים באינטרנט וקבעתי איתו פגישה לדיקור סיני ומוקסה- להיפוך עובר.
לאחר שני מפגשים של דיקור סיני וכן "שיעורי בית" שקיבלתי לעשות בבית- הטיפול עם מוקסה, לשמחתי הרבה הנסיכה שלי התהפכה!

רציתי להגיד המון המון המון תודה שחסכת ממני את הניתוח הקיסרי, ובזכותך זכיתי בלידה טבעית כמו שחלמתי כל חיישם: חנה שלם
נושא: גיל המעבר וגלי חום
לפעמים גם סנדלר יחף זקוק לנעליים אורטופדיות..............
כשפוקוס שלי הוא על הזולת אני שוכחת להסתכל באמת על עצמי ולא נותנת מקום לתחושות הגוף שלי, או מחפשת פתרונות קסם קצרות טווח..
אך כשהרצפה מתחילה ללהוט בחודשי החורף אני מבינה שלא אוכל עוד ללא עזרה חיצונית אמיתית.
אל הרופא המשפחתי לא פניתי כי מה הוא יגיד.... זה הגיל ככה כולן מרגישות כך .אז קצת חם לך והסומק בפנים יפה לך...
אולי תנסי הורמונים.... .
אז חיפשתי מטפל ברפואה סינית - שיהיה ידען, בעל נסיון, שיקשיב, וגם יסביר, שלא אצטרך לנסוע רחוק ושלא "יצחק עלי".
אחרי 15 שנה יד ביד עם רפואה סינית (מטפלת בשיאצו וטווינא ) עוד לא הייתי בעצמי מטופלת ברפואה הסינית.
את הטלפון של חיים קיבלתי ישר מהמקור - בית ספר "תמורות" בו למדתי ובו חיים מלמד.

כשהגעתי אליו לטיפול הגוף שלי רתח - בחורף הסתובבתי יחפה ובגופיות קיציות (וחשבתי מה אפשוט מעלי בקיץ) 
גלי החום האדימו תכופות את פני. העיניים בערו מחום....הכוח אזל, בלילה התכסתי בשמיכה דקה והשינה היתה לא משהו .
בגרון היה גוש חוסם תמידי (כבר שנים אני מכירה אותו, בא והולך קצת. ובא הרבה) לא מצאתי לעצמי מקום מרוב החום. התנהלתי בתזזיות ג'נגית. נגעתי בכל מה שהיה קר בסביבה.

המצב לא נוצר פתאומיות זה היה תהליך של שלוש שנים, שהוקצן לאחר מחלת חום של כמה ימים. 

לאחר הדיקור הסיני הראשון - נעלם הגוש מהגרון. התחלנו תהליך של דיקור אחת לשבוע ופורמולת צמחי מרפא סיניים
משבוע לשבוע הרגשתי חזקה יותר וחמה פחות. גלי החום הופיעו רק בלילה. ואחר כך גם השינה נעשתה איכותית.

היום לאחר שלושה חודשים של טיפול חזרתי.

מרגישה שהתגברתי על רוב תופעות גיל המעבר
ועל מה שנותר אמשיך להתגבר בעזרת חיים.

אני מרגישה שבזכות חיים חן והרפואה הסינית אני כבר לא יחפה..


שם: ע.ק.
נושא: טיפול בתופעות שונות לאחר ההפלה
שלום לכולם, ברצוני לשתף בחוויה חיובית ומוצלחת עם דיקור וצמחי מרפא.
הגעתי לחיים חן שלושה ימים לאחר הפלה לא יזומה (העובר לא התפתח בשבוע השמיני להריון) במטרה לטפל בכאבי בטן נוראים,שילשול (כתוצאה מציטוטק) והתכווצויות שלא נתנו לי ללכת זקוף,בנוסף ציפיה להתנקות מוחלטת של הרחם מקרישי דם לפני בדיקת אולטרסאונד המלחיצה.(אם הרחם לא היה מתנקה היו עושים גרידה).הכאבים וההתכווצויות פחתו עד העלמות מוחלטת כבר לאחר טיפול דיקור ראשון,המשכתי עם עוד 3 טיפולים נוספים. 
לאחר הבדיקה הראשונה של אולטרסאונד שבוע לאחר תחילת הדיקור עדיין היו קרישי דם וזרימת דם לרחם,נתנו לי שבוע נוסף עד להתנקות מוחלטת ואם לא אז...גרידה. חיים הכין לי פורמולת צמחים סיניים (מזרימי דם) אשר עשו פלאים גם כן כנראה ובבדיקה השניה הרחם היה נקי לגמרי,הרירית נקיה ותקינה ולא היו שום הפרשות.
זו היתה התנסות ראשונה שלי עם רפואה סינית,האמנתי בכל ליבי שזה חייב לעזור וסמכתי על חיים כמובן.מאוד שמחתי שככה זה נגמר ויכולתי עם ראש מורם לפתוח דף חדש!
חברים,בינינו,מקצועיות זה מאוווד חשוב וחיים חן הוא אחד המקצועים אם לא ה... אבל היחס,הרצינות,המסירות והרצון לעזור זה הכי הכי חשוב ומזה יש לו בשפע!!ממליצה בחום.שם: רוית
נושא: טיפולי פוריות
חיים יקר,
רצה הגורל וזכיתי להגיע למרפאתך לטיפול וליווי אישי שלך בדיקור.
עברתי טיפולי פוריות לא קלים בגיל לא צעיר (39) ובזכות הידע, המקצועיות, האדיבות , הנחישות והיחס האישי שלך, זכיתי היום לחבוק בגיל 40 תינוק מקסים.
תודה שהאמנת בתהליך לאורך כל הדרך.
ממליצה בחום לנשים שעוברות טיפולי פוריות לקבל טיפול מסור ומקצועי אצלך ובכך להגביר את הצלחת הטיפולים.
חייבת לציין שגם בתקופת ההריון , הדיקור הפחית והקל משמעותית את הבחילות ושיפר את איכות החיים.
שוב, תודה לך איש יקר ותודה לבורא עולם על המתנה שקיבלתי.
ניפגש בקרוב מאוד בסבב הבא:):):)