רפואה סינית להכנה לניתוח ושיקום לאחר ניתוח

שם המחבר: חיים חן
ניתוח עלול להיות חוויה לא נעימה, מפחידה, כואבת וכן הלאה.. המטופל מגיע ולמעשה מעביר את השליטה לצוות הרפואי ולרופאים.. האם זה באמת חייב להיות כך? האם המנותח אינו יכול לתרום בעצמו להצלחת הניתוח? 
התשובה היא שכל אדם מסוגל לתרום לעצמו ולהכין עצמו בצורה טובה יותר לקראת הניתוח.
הדבר החשוב והבסיסי ביותר אותו הוא להגיע לניתוח רגוע עד כמה שניתן.
 
ישנם מחקרים רבים המוכיחים כי הרפואה הסינית עוזרת למטופל להגיע רגוע יותר לניתוח והדבר משפיע מאוד על חווית הניתוח וכן על התהליך השיקומי אותו יעבור המטופל.
הרפואה הסינית בטוחה ביותר כטיפול לשיקום לאחר ניתוח ופועלת לאזן ולהרגיע את המטופל ועל ידי כך עוזרת לו להגיע מוכן יותר ושלו יותר לקראת ההליך הניתוחי. כמו כן הוכח כי ככל שהמנותח מגיע רגוע יותר השיקום לאחר הניתוח טוב יותר.

הכנה לניתוח:
ב 90% מהמקרים לקראת הניתוח או הבדיקה תעלה רמת המתח הנפשי והאדם עלול לחוש בשינויים גופניים או נפשיים כגון: עליה בתחושות כאב, קשיי שינה, בחילות, כאבי ראש ועוד..שינויים אלו אינם תורמים לאדם להגיע מוכן לניתוח ורק מחמירים ומעלים את רמת הלחץ הבסיסית שלו.

הטיפול ברפואה הסינית כהכנה לניתוח תורם ומקל על:
·         כאבים שונים
·         הפחתת לחץ וסטרס לפני ניתוח 
·         טיפול בחרדה ודאגה לפני ניתוח 
·         עזרה בהורדת דלקות שונות (דלקת כיס מרה, קוליטיס, קרוהן ועוד)
·         טיפול בקשיי שינה שעלולה להיות מופרעת לקראת הניתוח
   
שיקום לאחר ניתוח
בהתאם לסוג הניתוח ותוצאותיו יעלול המנותח לחוות תופעות שונות, חלקן יחלפו תוך מספר ימים וחלקן עלולות להישאר לתקופה משתנה נוספת שעלולה להיות לא קצרה.
הרפואה הסינית, בעזרת דיקור סיני לשיקום או צמחי מרפא סיניים לשיקום מסוגלת לעזור לכל אדם לחזור לאיזון ולשגרה בזריזות ובטבעיות.

הטיפול ברפואה הסינית כהכנה לניתוח תורם ומקל על:
·         בחילות לאחר ניתוח
·         כאבים לאחר ניתוח
·         חרדה מהחזרה לשגרה
·         חרדה מאי הוודאות עד לקבלת תוצאות הבדיקות
·         שיקום רקמות והחתכים (גם קוסמטית) לאחר ניתוח 
·         בעיות במתן שתן לאחר ניתוח 
·         בעיות ביציאות לאחר ניתוח 


 
החל מאפריל 2010, חיים חן - המטפל והמנהל את מרפאת דרך הרוח, מטפל בדיקור סיני במחלקה לכירורגיה כללית במרכז הרפואי בני ציון שבחיפה ועד למידת יעילות הטיפול ברפואה הסינית והדיקור הסיני בפרט בטיפולי הכנה לניתוח ובשיקום לאחר ניתוח.


אם נקבע לכם ניתוח או כל פרוצדורה רפואית אחרת והנכם חרדים ממנה או כבר עברתם ניתוח אתם מוזמנים לפנות למרפאת דרך הרוח ונשמח לעזור לכם בעזרת הרפואה הסינית.

ובינתיים אני מזמין אתכם ללמוד ולתרגל תרגיל נשימה פשוט שתוכלו לתרגל בדקות שלפני הניתוח - התרגיל יעזור לכם מאוד בוודאות!


תגובות

שם: מיכל ק
תודה רבה על המידע,בדיוק היום היה לי אורטוסקופיה בברך שמאל... אעמוד בקשר אנסה להגיע לטיפולים בקריות. מיותר לציין שהייתי בחרדות לפני הניתוח וכשהתעוררתי מההרדמה. תודה על האפשרות לטיפול גוף ונפש לשיפור איכות החיים
* שם:
* תוכן התגובה:
* קוד אבטחה: