האם ילד חווה מתח כמבוגרים? וכיצד הרפואה הסינית יכולה לעזור

שם המחבר: חיים חן ודניאל סגמן
כמה קל לחשוב שילדים חיים בעולם ללא דאגות... וכמה שהדבר אינו בהכרח נכון. ההורים לרוב עסוקים בטרדות החיים והעבודה ולא פעם נוטים לפספס את העובדה שילדם סובל ממתח או לחץ.. אולי מאירוע שקרה בגן, או לחץ חברתי בכיתה, אולי קשיי הסתגלות במעבר דירה או בית ספר ועוד סיבות שונות לרוב. הרבה פעמים נשים לב שהילד "עובר תקופה קשה" אך לא בהכרח נקשר זאת למתח.. 

להלן סימנים נפוצים ומוכרים מחיי היומיום של הילד העלולים לנבוע מלחץ \ מתח או חרדה-

הסימנים הפיזיים יכולים להיות– כאבי בטן, בחילות, הקאות, שינויים ביציאות, בעיות שינה, חלומות מפחידים, התעוררויות תכופות, כאבי ראש או נוקשות שרירים כללית ועוד..

הסימנים הנפשיים יכולים להיות - פחדים או פוביות, למשל חרדת נטישה או "פחד קהל" שיתבטא מהימנעות ללכת לגן או לבית הספר, ריבוי מחשבות מדאיגות, חוסר ריכוז שאינו סטנדרטי לילד ועוד..


אם כך, כיצד הרפואה הסינית יכולה לעזור לילד שהוריו חושבים שהוא מתוח \ לחוץ \ חרד ואינם ששים להתחיל טיפול תרופתי?
מטפל ברפואה סינית המקבל לטיפול ילד מתשאל את הילד (בהתאם לגילו) ואת הוריו על הרגליו, אופיו, התנהגותו בחיי היומיום והביטויים השונים שהובילו אותם להבנה כי הילד "עובר תקופה קשה".
ובזכות העובדה כי הרפואה הסינית "חושבת" בצורה כל כך שונה מהמוכר לנו, המטפל מסוגל לאבחן ולטפל בצורה מדויקת במקור חוסר האיזון שהוביל את הילד לחוויית מתח או לחץ.

הבה נדגים זאת בעזרת "מודל 5 האלמנטים או האיכויות"-

אנרגית המים – שואפים תמיד מטה ולמקומות חשוכים – האיבר הרלוונטי הוא הכליות – בחוסר איזון הרגש יהיה פחד או פוביה.
אנרגית העץ – שואף מעלה ותמיד צומח קדימה – האיבר הרלוונטי הוא הכבד – בחוסר איזון הרגש יהיה כעס או היפר אקטיביות.
אנרגית האש – בוערת, מחממת ומשתנה ללא הרף – האיבר הרלוונטי הוא הלב – הרגש יהיה שמחה או ריגוש יתר.
אנרגית האדמה – יציבה, כבדה, מרצה ותומכת – האיבר הרלוונטי הוא טחול ומערכת העיכול – בחוסר איזון הרגש יהיה דאגנות או אובססיביות.
אנרגית המתכת – חדה, נקייה, בעלת גבולות ברורים – האיבר הרלוונטי הוא הריאות – בחוסר איזון הרגש יהיה צער או מלנכוליה.

אם כן, לאחר תשאול מקיף ובחינה של הלשון והדופק של הילד, המטפל יכול לזהות את האיכות הבסיסית בה נעוצה הבעיה (מים, עץ, אש, אדמה או מתכת) ולטפל באיבר או במרידיאן (ערוץ אנרגיה) הרלוונטי לשם השגת איזון. המטפל ישקלל לאבחנתו סימנים פיזיים ונפשיים גם יחד.

הטיפול בילדים ברפואה הסינית הינו פשוט – בדיקור סיני ממקמים מספר מחטים בודדות בנקודות דיקור ספציפיות בהתאם לאבחנה ולרוב מיד מוציאים את המחט, כך שהתהליך הטיפולי קצר משמעותית לעומת הטיפול במבוגרים. הילד יטופל פעם או פעמיים בשבוע בהתאם לצורך.
חשוב לדעת שהדיקור הסיני כמעט ואינו כואב בשל העובדה שהמחטים דקות כשערה.

הרפואה הסינית היא כלי טיפולי טבעי ויעיל ביותר להקלה על מתחים \ לחצים וחרדות בילדים ובמבוגרים כאחד. כולי תקווה כי הצלחתי להסב את תשומת ליבכם לכלי טיפולי מצוין, הנשען על ניסיון בן אלפי שנים, היכול להיות לעזר בעת הצורך.

פנו אלינו בכל שאלה או ייעוץ לגבי ילדכם

תגובות

* שם:
* תוכן התגובה:
* קוד אבטחה: